YouTube en L’Oreal Paris hebben samen een inspirerende channel opgezet genaamd ‘Destination Beauty‘. Een YouTube kanaal volledig gericht op vrouwen (18-54) met als doel vrouwen handiger te maken met beautyproducten. Het meest bijzondere aan het kanaal is dat het niet eens L’Oreal producten hoeven te zijn waar de vrouwen het over hebben. Vrouwen zijn op zoek naar tips, het platform voorziet in die behoefte.
Een jaar lang vertellen en verklaren beautyguru’s van bekende magazines en merken hoe je het meeste uit je product kunt halen. L’Oreal initieert het platform en de producten hebben (natuurlijk) voorrang, maar als andere producten helpen bij het creëren van jouw look, staan deze zeker ook op het platform. Google’s head of beauty industry zegt: “What makes this partnership so special is that (L’Oréal) understands that people are looking for tips regardless of whether they’re L’Oréal products or not.” Het platform zal in eerste instantie video’s van guru’s bevatten, maar het is de bedoeling dat consumenten zelf ook hun ‘How-to’-video’s gaan uploaden. Als het maar binnen het thema ‘beauty’ valt.
Geen vernieuwend platform, aangezien er al een aantal kleine blogs en platforms bestaan rondom ‘How-to- use-makeup’. Maar wel vernieuwend dat YouTube en een groot merk als L’Oreal het op dermate grote schaal opzetten. Zou het over een jaar een toonaangevend, inspirerend platform zijn?
