Ping – Het nieuwe sociale netwerk van Apple

Ping – Het nieuwe sociale netwerk van Apple
Apple heeft gisteren zijn eigen sociale netwerk voor muziek gelanceerd genaamd Ping (Nee, niet dat sturen van korte berichten via mobieltjes). Gebruik jij Spotify en zou je overstappen?

Apple heeft gisteren zijn eigen sociale netwerk voor muziek gelanceerd genaamd Ping (Nee, niet dat sturen van korte berichten via mobieltjes). Het netwerk wordt geïntegreerd in iTunes en is beschikbaar via alle computers (PC en Apple) en mobile devices van Apple. Met een koppeling naar Facebook en Twitter lijkt een concurrent voor Spotify geboren.

Naast het volgen van bands en artiesten is het ook mogelijk om andere iTunes gebruikers te volgen. Je kan met elkaar statusupdates, afspeellijsten en en muziek uitwisselen. Het nieuwe netwerk maakt het mogelijk om sneller muziek aan te schaffen dan voorheen en doet  actief suggesties voor nieuwe muziek.

Steve Jobs, de oude Apple krijger, noemt het zelf een “social music discovery”. Toch heeft Spotify al aardig wat mensen weten te overtuigen. Is Apple te laat met de lancering van Ping? Of is de markt ‘groot’ genoeg?

Tags: , ,

Michael is mede-oprichter van Pop the Campaign en werkzaam als strategic creative in Utrecht. Twitter: @mkouwenhoven